Jak funguje zapůjčení šatů? 📝🤝

Veškeré šaty, které máme skladem v salonu, lze také zapůjčit.

1/ Pokud si jste 100% jistá, že jste vybrala vaše vysněné šaty🤩, je nutno složit zálohu. 💰

Tato záloha vám šaty rezervuje přesně na váš den. Pokud byste zálohu nesložila a šaty prostě chtěla půjčit až před svatbou, je velmi pravděpodobné, že dané šaty by mohl mít zapůjčené někdo jiný nebo že by byly prodány.

2/ Na místě nic platit nemusíte.

Pošleme vám fakturu 📋na email 📧a je nutno zálohu 💰 zaplatit převodem na účet do druhého dne. Tato záloha je NEVRATNÁ a je většinou 3.000,-Kč (záleží na ceně šatů).

3/ /úpravy šatů

V ceně šatů NEJSOU 🪡 ✂️ úpravy švadlenou. Spolupracujeme se 4 švadlenami v Brně a okolí, které doporučujeme a které vám šaty upraví za příznivější cenu. Přijdete si tedy šaty vyzvednou dle domluvy se švadlenou (cca 3-4 týdny před svatbou), dáme vám kontakt na švadlenu, která bude nejblíže vaše bydliště (pro zákaznice v Brně je to velká výhoda, protože nemusí tak neustále jezdit do Újezdu U Brna a zpět) a půjdete do jejího ateliéru, kde vás našpendlí a vše upraví. Další zkouška většinou není třeba a nevěsty si šaty zkouší už upravené a po té si je odnesou domů.

Pokud vám ale šaty sedí a úpravy třeba nejsou, šaty si vyzvednete až 2 dny před svatbou. Zapůjčují se na dobu 5 dní, ale pokud budete mít svatbu v cizině nebo dva obřady – nebo budete mít focení a svatbu v jiný den, není problém se domluvit na delším zapůjčení. Na přesném dni a datu nelpíme. Tzn. Šaty pro vás budou nachystány daný týden, tzn. Pokud je ve smlouvě napsáno, že si šaty převezmete např. ve čtvrtek, klidně se můžeme domluvit ten samý týden i na Pondělí nebo jakýkoliv jiný den. Stejně tak je to i s navrácením šatů. Nemusí jít o ten samý den, jako psáno ve smlouvě, ale šaty nebo vše zapůjčené musí být navráceno nejpozději daný týden. Tzn. Pokud šaty máte vracet v pondělí a nestíháte, nejpozději je musíte přinést v pátek. Těch pár dní rozdílu vás nic extra účtovat nebudeme. Pokud se ale zpozdíte více dní, týdnů, počítejte s tím, že vám půjčovné naúčtujeme 2x. Prosím uvědomte si, že šaty mohou mít zapůjčeny jiné nevěsty nebo si je mohou chtít vyzkoušet nové zákaznice a vaším pozdním navrácením tak budeme ztratní.

4/ vyzvednutí šatů

Než vám šaty vydáme, musí být vše doplaceno. Tzn. Plná částka za půjčovné a kauce.

Příklad:

Půjčovné – cena, za kterou si šaty zapůjčíte a v ceně je i čištění šatů.

Záloha – cena, kterou zaplatíte jako rezervaci šatů

Kauce – cena, která je v ceně šatů a to z důvodu, kdyby jste šaty nějak poškodila nebo nevrátila, abychom nebyli ztratní

………………………………………………..

Šaty k zakoupení stojí 11.000,-Kč

Půjčovné je 7.000,-Kč

Záloha je 3.000,-Kč

………………………………………………..

1/Zaplatili jste tedy 3000,-Kč, šaty máte v rezervaci

2/při další návštěvě musíte doplatit (7000,-Kč půjčovné – 3000,-Kč záloha)= 4000,-Kč a také nutno zaplatit kauce (ta je vratná!) Kauce tedy musí být 4.000,-Kč (11.000,-Kč = hodnota šatů )

Jednodušeji řečeno, na to abyste si mohli šaty zapůjčit, potřebujeme je zaplatit celé (jejich kupní cenu) a v momentě, kdy je navrátíte vpořádku vám zaplatíme rozdíl mezi půjčovací a kupní cenou)

Co když se šaty navrátí poškozené? 💀

K tomu slouží kauce. 💸💲🧠.

Při navrácení šatů vám kauci nevrátíme okamžitě, ale cca za týden, dokud se nám šaty nevrátí vyčištěné. Při čištění se totiž většinou zjistí teprve případné vady, když se velmi dobře kontroluje vrstva po vrstvě.

Co se může stát? 💥

 • někdy je podpatkem roztržená sukně (většinou tylová)
 • někdy je nevěsta kuřák nebo má kuřáky kolem sebe a vrátí tak šaty propálené
 • někdy se nevěsty zatrhnou na záchodě mezi dveřmi
 • někdy se šaty roztrhnou o bodláky a křoví při focení
 • někdy si nevěsty prostě užívají svatbu a šaty naplno a šaty vrátí roztrhané. Když se zeptám " co jste dělala", nevěsta odpoví "juchala".

Takže stát se může opravdu všelico. Poškozené šaty se nám často nevrací, ale většinou 3x za rok se nám tyto případy stanou.

Jak tedy řešíme škody?

 • Na šaty se podívá švadlena 🧵✂️a řekne nám, zda-li jsou škody opravitelné
 • Pokud budou opravitelné, pak se záleží na místě škod. Pokud tyto škody budou někde ve spodních vrstvách sukně, které nejsou vidět, pak je švadlena opraví a strhneme vám částku za opravu šatů. Pokud se zničí vlečka, odstřihne se a není problém
 • Pokud budou vady viditelné a někde ve vrchních částech nebo vrchních vrstvách šatů, nebyly by šaty pro nás vhodné dále půjčovat, šaty byste si musela nechat a kauce by propadla nám.

👰🏻‍♀️ Jak je to s čištěním šatů?

Šaty obdržíte vyčištěné a napařené a jakmile je navrátíte, opět je dáme vyčistit. Tzn. V ceně zapůjčení šatů je započítána také 2x čistírna. Co když ale šaty navrátíte opravdu špinavé? Stává se to? V ceně šatů je běžné znečištění. Pokud však budete mít podzimní nebo zimní svatbu, je velká pravděpodobnost, že šaty navrátíte zablácené nebo dosti špinavé. V takovém případě, cokoliv nás extra naúčtuje čistírna, to pak budete muset doplácet. Jaké skvrny se platí extra: (příklad)

 • 🐷♨(bláto)
 • 🌵 (bodláky)
 • 🔪 🩸(krev)
 • 🍫🍩🍦🤎 (čokoláda)
 • 🍷(červené víno)
 • 💩🚽(🤔však víte)
 • 🤮🤢(🤔však víte)
 • 🍗⛽🛢️(oleje a mastnota)
 • 🎨(zabarvení)
 • 🌿🌱🍃(tráva)
 • Zkrátka a jednoduše, jistě sami dobře znáte, když si běžné oblečení zašpiníte od jistých skvrn, je těžké je vyčistit.

Jaké jsou výhody zapůjčení: ✅️

 • V dnešní době je internet doslova zavalen použitými svatebními šaty. Je tedy těžké je po svatbě prodat. To vás ale při zapůjčení šatů trápit nemusí.
 • Nemusíte se starat a platit čištění šatů, které vůbec není levné!
 • Levnější cena, než při zakoupení

Jaké jsou nevýhody zapůjčení:

 • Pokud si šaty před vámi zapůjčí jiná nevěsta, může je poškodit a vy si pak budete muset zapůjčit nebo koupit jiné. I přes to, že se to nestává často, neznamená to, že se to nestane právě vám. Snažíme se šaty půjčovat s minimálním odstupem měsíc a více od sebe, kvůli čištění, úpravám, ale také kdyby náhodou někdo vrátil šaty poškozené, snažili bychom se je nechat ušít znovu

Většina nevěst se šaty bojí zapůjčit kvůli škodám. Většina ostatních salónů má cenu za zapůjčení šatů stejnou, jako my prodej šatů. Tzn, v ostatních salonech zapůjčí šaty např za 15.000,-Kč a v případě škod nevěsta musí doplatit dalších 10.000,-Kč.(25.000,-Kč) Pak nevěsty mají stres, aby se šatům něco nestalo a svatbu si neužijí naplno. To se ale u nás stát nemůže, protože naše kupní ceny jsou v podstatě jako půjčovací u konkurence. A ať se stane, co se stane, nikdy nezaplatíte více, než cena zakoupení šatů.