Odstíny barev

25.04.2020

Nejedna nevěsta se ptá na vzorky materiálu. Jsou zbytečné a vysvětlíme vám proč:

Naši designéři používají používají: 

  • Bílou zářivou 
  • Ivory

Ostatní barvy jsou jen nepatrné, zbytečné a nejsou žádané, protože rozdíl mezi nimi ani pouhým okem nepoznáte, pokud vyloženě nedáte obě barvy materiálu na sebe. jednodušeji řečeno, kdo nechce zářit v bílé, vezme si ivory, která je jemnější.

Kdy se odstín stejné barvy může lišit:

  • materiálem = materiál jemný a poloprůhledný má méně výrazný odstín (např. tyl) a materiál hutný, hustý a neprůhledný má o to výraznější odstín (např. satén), stejně tak i druhy krajek díky hustotě a materiálu budou mít jiný odstín ivory, čemuž prostě nelze zabránit
  • občas se stane, že výrobce látek začne vyrábět malinko jinší odstín, ovšem ten rozdíl je tak nepatrný, že ho poznáte pouze, pokud máte dvoje šaty s tímto nepatrným odstínem vedle sebe.

Pokud jsou např tylové šaty " ivory" ale některé jsou výraznější, jiné méně, může to být:

  • vrstvami - některá sukně má méně vrstev a proto je ivory méně výrazná a jiná sukně má více vrstev, proto barva může působit výrazněji
  • hustotou materiálu - i tyl má několik hustot. některé sukně jsou jen z jemného tylu a některé mají ve spodních vrstvách pevnější hrubší tyl a vrchní vrstvy jemnější
Pokud nevíte, která barva by vám více slušela, je určitě lepší si v salonu vyzkoušet obojí, protože, ne každému sedí zářivá bílá, dle pleti a stejně tak ne všem sluší krémová, tedy ivory a jen vyjímečně někomu sluší obojí. Většině však padne ivory, protože bílá bývá dosti nepřirozená.

Pokud se jedná o vaše budoucí manžely, těm bude slušet jakákoliv barva :D. Vždy vybírejte ženichovi vše až podle vás a vašich šatů. Důležité je vědět, že pokud zvolíte šaty ivory, ženich musí mít košili a případně kravatu také ivory ale v žádném případě né bílou, protože ivory vedle bílé vypadá zastarale nebo zažloutle. Je úplně jedno, jestli bude mít ivory světlejší nebo tmavší, protože rozhodně celkově jeho oblečení bude z jiného materiálu než vaše šaty a tím pádem o něco jinší odstín je jasný. Bude to vypadat dobře i tak, protože jediné co je důležité je to, že nebude vedle vás zářit v bílé!

Co se týče ivory šatů a bílých svatebních dekorací, pokud nejste puntičkáři, rozdíl bude nepatrný a ve většině případech, pokud vyloženě nebudete mít kytici ze zářivě bílých květů, neměl by být problém. Další fakt je ten, že většina lidí má svatbu uvnitř v nějaké místnosti, kde je stejně umělé osvětlení, které zaručeně udělá z každého bílého zdobení, závěsu i povlaku na židli ivory byť i nechtěně. Zatím jsme neměli nevěstu, která by na fotkách měla nějaké viditelné rozdíly s Ivory šaty a např. bílým ubrusem nebo  svatebním " bryndáčkem", takže se opravdu nemusíte bát, že když vy budete mít šaty ivory, že i vše kolem vás musí být ivory. Důležití jste jen vy, ženich a případně jestli budete mít malinké družičky co se s vámi budou fotit, aby i ti neměli bílé ale ivory šaty.

Co se týče bílé, tím jak je zářivá, přitahuje také v měsících od května až do konce léta (tepla) černé mini mušky. Pokud si vyberete bílé šaty saténové tak se budete muset ohánět, ale podaří se vám je zahnat nebo setřepat, pokud ovšem budete mít svatbu v přírodě nebo na trávě - třeba jen focení s tylovou sukní, počítejte s tím, že tyto otravné mušky zalezou do tylu a ty od tamtud jen tak nevyženete, v podstatě vaše bílá zářivá sukně bude jako pavučina na mouchy.